Katagori

Bölümler Fragmanlar Bölüm Fotoğrafları Haberler Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Oyuncular Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 21.Bölüm Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 14.Bölüm Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 16.Bölüm Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 17.Bölüm Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 19.Bölüm Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 41.Bölüm Müzikler Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 12. Bölüm Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 15.Bölüm Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 18.Bölüm Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 25.Bölüm Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 42. Bölüm Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 6.Bölüm Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 10.Bölüm Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 11.Bölüm Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 13.Bölüm Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 20.Bölüm Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 22.Bölüm Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 23.Bölüm Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 24.Bölüm Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 26.Bölüm Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 27.Bölüm Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 29.Bölüm Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 30.Bölüm Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 31.Bölüm Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 32.Bölüm Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 33.Bölüm Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 34.Bölüm Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 38.Bölüm Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 39.Bölüm Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 40.Bölüm Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 43.Bölüm Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 7. Bölüm Eşkıya Dizisi Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 28.Bölüm Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 35.Bölüm Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 36.Bölüm Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 37.Bölüm Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 4.Bölüm Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 44.Bölüm Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 5.Bölüm Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 8.Bölüm Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 9.Bölüm Karakterler Deniz Çakır Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz 3.Bölüm Fotoğrafları Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz Canlı izle Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz Dizisi Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 16.Bölüm Fragmanı Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 17.Bölüm Fragmanı Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 18.Bölüm Fragmanı Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 2.Sezon Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 3.Bölüm Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 43. Bölüm Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 6. Bölüm Fragmanı Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 6.Bölüm Çalan Şarkı Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 7. Bölüm Fragmanı Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 8. Bölüm Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 8. Bölüm Fragmanı Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 9.Bölüm Fragmanı Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Ceylan Karekteri Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Dizisi Konusu Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Oyuncuları Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Oyuncusu Müjde Uzman Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Oyuncusu Tarık Ünlüoğlu Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Set Fotoğrafları Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Tanıtım Fragmanı Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Teaser Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Yayın Tarihi Belli Oldu Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Yeni Tanıtım Fragmanı Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz izle Fotoğraflar Konusu
Powered by Blogger.

Google+ Followers

Home » » Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Neden Bu Kadar Sevildi?

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Neden Bu Kadar Sevildi?

Sponsorlu Bağlantılar

Salı akşamları bir çok dizi olmasına rağmen zirveden inmeyen ve her hafta izleyici kitlesini artıran bir görüntü içerisinde olan "Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz" farkını ortaya koydu. Peki dizi neden bu kadar sevildi. Bizlerin her hafta yazdığımız gibi dizi sadece bir mafya ve aksiyon dizisi değil. Bizler de her fırsatta dile getirdiğimiz gibi dizinin özü dram. Bir insan ne kadar güçlü olursa olsun , ne kadar çok parası olursa olsun o insanların huzur bulması imkansız. Yaşam tarzları onları mutlu olmak yerine her zaman mutsuzluk ve acıya sürüklüyor. Mafya hayatı veya yasa dışı işler yapmak o insanlara huzur yerine sürekli acı veriyor. Dizimiz Günaydın Gazetesi yazarı Yüksel Altuğ'un da dediği gibi kadın ve erkek seyircileri bir ekrana toplamayı başarmış bir dizi ve bu yönü ile de sevilen bir yapım olmayı başardı. Dilerseniz yazarın dizimiz hakkında yazmış olduğu köşe yazısını sizlere aktaralım.

Yüksel Altuğ'ın Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz için yazdığı yazı 

Peki izleyici neden Eşkıya'yı sevdi? Bir kere eşkıya tanımına eskisi kadar tepki duymuyoruz; hatta sempati besliyoruz. Çünkü bugün adına terörist denilen soysuzların yanında, dağlarda at üzerinde gezen Hamidolar neredeyse zemzemle yıkanmış gibi. Bugün kendilerine mafya denilen yürek yoksunlarını görünce, eskinin kabadayılarını özlüyoruz.

Eşkıya'yı reytinglerde zirveye çıkaran ise bıyıklı bir dizi gibi görünmesine rağmen hem kadın, hem de erkek izleyiciyi aynı ekranın karşısında buluşturacak bir senteze ulaşmış olması.

Kurtlar Vadisi'nin senarist ve yapımcıları Raci Şaşmaz ile Bahadır Özener, bu kez öykünün yarısını kadın hikayelerine ayırmış.
Suça meyilli, organize ailenin kadınları da; eşlerden büyükannelere, eltilerden görümcelere kadar işin içinde. Ama tamamen kadın ruhu ve kadın dokunuşlarıyla...

Eşkıya'nın Vadi'den bir başka farkı ise; yapıştırma duran mafya raconları ve iliştirme görünen afili aforizmalar yerine çok daha gerçekçi bir anlatıma bürünmesi.

İlk bakışta hikaye ürkütücü görünüyor. Mafya patronluğuna soyunan ve tüm ailesini bu işin içine katan Karadenizli aile reisi Hızır, üstüne üstlük başka bir kadından çocuk peydahlıyor. Ayrıca bu ilişkisini gizlemeyip tüm aileye adeta zorla kabul ettiriyor. İşte Eşkıya'nın merak uyandıran tarafı da bu. Başroldeki adam, kahramanlıkla pespayelik arasında gezinip duruyor. Yani gerçek bir gri karakter, bir anti- kahraman. Peki adam bu işin içinden çıkabilecek mi? Karısı, çocukları ne yapacak? Büyükannenin tepkisi ne olacak?
Yuva yıkanın yuvası olacak mı, yoksa hak ettiğini mi görecek?
Aslında hepsi, dizinin isminde gizli. Dizi, kılıçla yaşayanın kılıçla öleceğini anlatıyor.
Suç üzerine inşa edilen bir aile yaşamının, o aileyi güçlüymüş gibi gösterip aslında nasıl içten içe kemirerek, içi boş bir çınara çevirdiğini belgeliyor.

Son bölümde Hızır'ın, oğlu Ömer'i kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kaldığı anlardaki çaresizliği, ailenin diğer fertlerine karşı derin bir suçluluk psikolojisine kapılması; eşkıyanın aslında nasıl da hükümdarlıktan uzak olduğunu gösteriyor.

Dizinin en güçlü taraflarından biri de; özenle seçilen oyuncu kadrosunun ortaya koyduğu muhteşem performans. Belli ki Raci Şaşmaz ile Bahadır Özener daha diziyi yazarken, hangi rolde kimi oynatacaklarını belirlemişler. Ben en küçük (!) oyuncunun, en büyüğüyle kafa kafaya yarıştığı böyle bir dizi daha izlemedim.

Kaynak : www.atv.com.tr 
Sponsorlu Bağlantılar

0 yorum :

Yorum Gönder

İletişim : krtnkl0@gmail.com