Katagori

Bölümler Fragmanlar Bölüm Fotoğrafları Haberler Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Oyuncular Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 21.Bölüm Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 14.Bölüm Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 16.Bölüm Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 17.Bölüm Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 19.Bölüm Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 41.Bölüm Müzikler Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 12. Bölüm Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 15.Bölüm Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 18.Bölüm Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 25.Bölüm Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 42. Bölüm Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 6.Bölüm Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 10.Bölüm Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 11.Bölüm Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 13.Bölüm Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 20.Bölüm Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 22.Bölüm Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 23.Bölüm Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 24.Bölüm Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 26.Bölüm Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 27.Bölüm Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 29.Bölüm Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 30.Bölüm Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 31.Bölüm Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 32.Bölüm Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 33.Bölüm Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 34.Bölüm Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 38.Bölüm Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 39.Bölüm Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 40.Bölüm Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 43.Bölüm Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 7. Bölüm Eşkıya Dizisi Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 28.Bölüm Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 35.Bölüm Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 36.Bölüm Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 37.Bölüm Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 4.Bölüm Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 5.Bölüm Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 8.Bölüm Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 9.Bölüm Karakterler Deniz Çakır Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz 3.Bölüm Fotoğrafları Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz Canlı izle Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz Dizisi Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 16.Bölüm Fragmanı Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 17.Bölüm Fragmanı Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 18.Bölüm Fragmanı Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 2.Sezon Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 3.Bölüm Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 43. Bölüm Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 44.Bölüm Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 6. Bölüm Fragmanı Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 6.Bölüm Çalan Şarkı Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 7. Bölüm Fragmanı Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 8. Bölüm Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 8. Bölüm Fragmanı Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 9.Bölüm Fragmanı Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Ceylan Karekteri Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Dizisi Konusu Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Oyuncuları Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Oyuncusu Müjde Uzman Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Oyuncusu Tarık Ünlüoğlu Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Set Fotoğrafları Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Tanıtım Fragmanı Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Teaser Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Yayın Tarihi Belli Oldu Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Yeni Tanıtım Fragmanı Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz izle Fotoğraflar Konusu
Powered by Blogger.

Google+ Followers

Home » , » Sabah Gazetesi Yazarı Funda Karayel Eşkıya Setinden Yazdı

Sabah Gazetesi Yazarı Funda Karayel Eşkıya Setinden Yazdı

Sponsorlu Bağlantılar

Her hafta izleyici kitlesini genişleten bir dizi olan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Seti bu hafta sürpriz bir isimi ağırladı. Sabah Gazetesi yazarı Funda Karayel dizinin setini ziyaret etti ve o yoğun tempoda arka planda çalışan insanları yerinde gözlemledi. Sabah'ın televizyon ve magazin eki olan Günaydın'ın yazarı sette yaşadıklarını kaleme aldı.

Özellikle Ömer'in bir bomba sonucu ağır yaralanmasını konu alan son sahnesinin çekimlerinde hummalı bir çalışma vardı ve yazar o anları tam da yerinde yaşadı. Yazar Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'ın setine girdi ve yaşadıklarını okurlarıyla paylaştı. Yazarın yazısının aşağıda bulabilirsiniz.

"Çığ gibi büyüyen izleyici kitlesine beni kattığı günden beri set ziyareti yapma hevesiyle yanıp tutuşuyordum. Sonunda o gün geldi ve o muhteşem sahneler nasıl çekiliyor bu çatışmaların kamera arkasında neler yaşanıyor, kaç figüran kullanılıyor, patlama sahneleri gerçek mi efekt mi diye bin tane soru işaretiyle sete doğrun yola çıktım. Şansıma sette o gün bugüne kadar Türkiye'de hiç gerçekleşmemiş bir patlama sahnesi çekilecekti. Bunu duyduğumdaki mutluluğumu siz düşünün. 100 kişilik bir set ekibinin insan üstü bir enerjiyle koşuşturmasına mani olmadan gözlem yapmaya çalışırken pür dikkat patlayacak arabanın nasıl patlamaya hazır hale getirildiğini izledim. Lüks jeep'in öncelikle içindeki bütün koltuklar ve diğer parçalar söküldü ki patlama anında çevreye herhangi bir şey fırlamasın. Arabanın altına özel yapılan bir piston yerleştirilmiş çok kuvvetli bir basınçla yukarı fırlatacak ve patlama gerçekleşecek. Aynı zamanda arabanın birçok yerine küçük fünyeler yerleştirildi. İlk kez Türkiye'de bir patlama sahnesi bilgisayar desteksiz, gerçek çekilecekti. Bu sahne için tam 100 kilo barut kullanıldığını öğrendim. Patlama için sette geniş çaplı güvenlik önlemleri alındı, 2 ambulans, 1 itfaiye ve oyuncuların uçması için vinçler çekimi hazır bekliyordu. Çevreye en ufacık zarar gelmesin diye çok titiz çalışan ekibin hassasiyeti gerçekten takdire şayandı. Yetkililere sesleniyorum bu patlama sahnesi Guinness Rekorlar Kitabı'na girmeye hak kazanmalı.

Patlama sahnesi için en heyecanlı olan kişi bu sahnede şah damarına cam parçası saplanan dizide Oktay Kaynarca'nın oğlunu canlandıran Can Bartu Aslan'dı. Hızır Çakırbeyli'nin oğlu Ömer bu sahne yüzünden bir gün önce uyuyamadığını ve ilk aksiyon sahnesi olacağı için korkmuyorum desem yalan olur dedi. Can Dublörü olmasına rağmen çok heyecanlıydı. Oktay Kaynarca'ya sahne için ne hissettiğini sorduğumda ise gülerek ben bu sahnelere çok alışkınım arabayla camdan içeri girdim ben bu sahne ne ki diye cevap verdi.

Dizinin patlama sahnesi bugüne kadar 218 araba patlama sahnesi çeken Murat Şengül ve onun profesyonel ekibine emanetti Bu ekip daha önce de 'James Bond', 'Kingdom of Heaven', 'Troy', 'Hellboy gibi birçok Hollywood projesine imza atmış. 100 kilo barutun kullanıldığı patlama sahnesinde yaralanacak oyuncu başına ise 4 litre kan hazırlanmıştı.Bu sahnenin en merak edilen kısmı ne kadar mal olduğuydu. Şimdi siz Jeep'in fiyatını araştırın ben araba hariç patlamanın ne kadara mal olduğunu açıklıyorum. Araba hariç bu patlama sahnesi 35 bin dolar sahnenin tekrar çekilme durumunu düşünmek bile istemedim. Her saniyede bu fiyat artacak diye ben araba 4 saniyede patlasın, sorunsuz sıkıntısız başarıyla bitsin istedim. Eşkıya Dünyaya Hükümdar olmaz bu tür aksiyon sahnelerinin gerçekçi ve başarıyla çekileceğini bizlere kanıtladı. Bilgisayar desteğine gerek kalmadan da son derece heyecan ve aksiyonun izleyiciye geçmesini sağladı. Yapımcı Raci Şaşmaz, Bahadır Özdener ve ekibini bu büyük başarılarından dolayı tebrik ederim."


Alıntıdır : www.atv.com.tr


Sponsorlu Bağlantılar

1 yorum :

  1. Dizi oyuncuları,sahneleri,karakterleri ve hele birde bir babaanne var ki hanım ağa ve anne muhteşem.... Fakat Meryem e yapılanlar çok acı ve sert.. Bizim toplum yapımıza uymayan bir karakter.. Sizden ricam lütfen bu tür(metres)ilişkiler bu dizinin karakterine de uymadığından masumlaştırmayalım...Bir an önce sonraki bölümlerde bunu düzeltmenizi rica ediyorum.....

    YanıtlaSil

İletişim : krtnkl0@gmail.com